کد خبر : 17566 تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ۱۶:۰۸

معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران :

برگزاری ششمین جلسه کمیته تجویز و مصرف منطقی دارو در معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران

ششمین جلسه کمیته تجویز و مصرف منطقی دارو روز چهارشنبه 25 بهمن ماه  96در سالن کنفرانس معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.به گزارش ایفدانا - Ifdana به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه ایران :ششمین جلسه کمیته تجویز و مصرف منطقی دارو روز چهارشنبه 25 بهمن ماه  96در سالن کنفرانس معاونت غذا و دارو برگزار شد.

در این نشست معاون غذا و دارو، دکتر مهران ولائی به اهمیت شناسایی نقاط ضعف در زمینه تجویز و مصرف منطقی داروها اشاره نمود و در این راستا نقش پژوهش را پررنگ و در اولویت برنامه های سال آتی برشمرد.

همچنین شرحی از نسخ شش ماهه اول سال جاری و گزارش اقلام دارویی تجویز شده شامل آنتی بیوتیک ها و کورتیکوستروئیدها توسط دکتر حمیدی، دبیر کمیته ارائه گردید.

در ادامه مصوبات اجرا شده جلسه های پیشین شامل برگزاری سمینارهای آموزشی گروه پزشکی، تدوین و توزیع محتوای آموزشی در قالب کتاب، پمفلت، جزوه، بنر، استند و کلیپ، اجرای برنامه آموزشی در مهد کودک ها و ارسال گزارش عملکرد پزشکان برای ایشان، توسط دبیر کمیته بیان گردید و سایر اعضا راهکارهای پیشنهادی خود را اظهار نمودند.

 عدم دسترسی به نرم افزار پردازشی جامع جهت گزارش گیری نسخ، از جمله مشکلات کمیته در پیشبرد اهداف برنامه پایش عملیاتی و اختصاصی شمرده شد. در بخش دوم جلسه، گزارش شاخص های کلی نسخ و آمار ده داروی اول پرمصرف و پر هزینه به تفکیک رشته تخصصی پزشکان ارائه شد و این آمار به صورت مکتوب در اختیار اعضای جلسه قرار گرفت.