کد خبر : 17517 تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۶ ۱۰:۱۴

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مصاحبه با شبکه زاگرس:

خودباوری جوانان نتیجه انقلاب اسلامی است

به برکت انقلاب اسلامی و خودباوری جوانان ما، اکنون بیش از ۹۵ درصد از حجم داروهای مصرفی در داخل کشور تولید می‌شود.به گزارش ایفدانا - به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو کرمانشاه:

دکتر قباد محمدی در شامگاه چهارشنبه هجدهم بهمن ماه با حضور در برنامه زنده شبکه استانی زاگرس با اشاره به پیشرفت های تکنولوژی در زمینه بهداشت و درمان که در نتیجه عزم ملی و خودباوری که با پیروزی انقلاب در جوانان این مرز و بوم رخ داد عنوان کرد: در حال حاضر بیش از ۳۰ درصد از حجم تجهیزات پزشکی سرمایه‌ای و ملزومات مصرفی نیز در داخل کشور تولید می‌شود.

وی به پیشرفتهای علمی در زمینه داروسازی و تجهیزات پزشکی اشاره کرد و افزود: ملوکول و محصول دارویی پیچیده‌ترین مولکولی است که بشر توانسته است به آن دست پیدا کند و تولید دارو فرآیندی بسیار دشواری دارد که خوشبختانه در کشور ما به راحتی و با کیفیت بالا انجام می‌شود. و در زمینه تجهیزات پزشکی نیز به همین صورت است.

دکتر محمدی خاطرنشان ساخت: ایران در حال حاضر به کشورهای پیشرفته‌ای مانند روسیه داروهای بیولوژیک و صادر می کند.

وی افزود: در استان کرمانشاه چهار شرکت تولید دارو وجود دارد که ۲ مورد آن دانش بنیان است و یکی از آنها جزء با کیفیت ترین شرکت های دارویی ایران می باشد.

دکتر محمدی بیان کرد: اکنون ده شرکت تولیدی تجهیزات و ملزومات پزشکی در کرمانشاه وجود دارد که کیفیت محصولات آنها بسیار بالا بوده و در کل کشور عرضه می‌شود.

وی عنوان کرد: در حوزه غذا و دارو با چالش‌های زیادی روبرو هستیم که عمده آنها بحث قاچاق است. ورود کالاهای سلامت محور قاچاق به کشور صدمات زیادی به سلامت مردم وارد کرده است.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: سوء استفاده برخی افراد از واژه طب سنتی و گیاهان دارویی یکی دیگر از چالش‌های پیش‌روی معاونت غذا و دارو است.

دکتر محمدی گفت: در طرح تحول نظام سلامت بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان تجهیزات پزشکی که اغلب آنها سرمایه‌ ای هستند وارد استان کرمانشاه شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در تهیه دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز مراکز وابسته به دانشگاه اولویت را به محصولات تولید داخل می دهیم.