کد خبر : 17222 تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ۰۹:۱۶

در استان یزد برگزار شد:

کارگاه آموزشی مبارزه با چاقی وتغذیه سالم به مناسبت بسیج اطلاع رسانی تغذیه

کارگاه آموزشی آشنایی با راه کارهای مبارزه با چاقی وتغذیه سالم والزامات محصولات تراریخته با همکاری معاونت بهداشتی و شرکت آموزشی سعادت آفرینان مهر در محل سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان برگزار شد.به گزارش ایفدانا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داوری دانشگاه علوم پزشکی یزد در راستای بسیج اطلاع رسانی تغذیه که از 15 ام لغایت 30 ام دیماه می باشد کارگاه آموزشی آشنایی با راه کارهای مبارزه با چاقی وتغذیه سالم والزامات محصولات تراریخته با حضور بیش از 100 نفر از مسئولین فنی کارخانجات وکارگاه های واحدهای تولیدی مواد غذایی وبهداشتی وکارشناسان صنایع غذایی و تغذیه با همکاری معاونت بهداشتی و شرکت آموزشی سعادت آفرینان مهر در محل سالن اجتماعات مرکز بهداشت شهرستان برگزار شد.

در این مراسم دکتر رضا مورکیان مدیر نظارت بر مواد غذایی وبهداشتی و خانم دکتر آزاده نجار زاده عضو هیئت علمی و رییس مرکز تحقیقات تغذیه وامنیت غذایی استان به ایراد سخنرانی پرداختند و سپس کارشناسان در خصوص راه کارهای عملی کنترل چاقی از جمله محاسبه شاخص توده بدنی و روانشانسی چاقی بحث و تبادل نظر کردند.

همچنین با توجه به ابلاغ سازمان غذا ودارو در خصوص برچسب گذاری محصولات تراریخته آموزش های لازم به مسئولین فنی در خصوص نحوه تکمیل مستندات وبرچسب گذاری محصولات تراریخته ارائه گردید.

لازم به ذکر است به جهت نظارت وکنترل دقیق محصولات تراریخته معاونت غذا ودارو اقدام به راه اندازی" سامانه کنترل برچسب محصولات تراریخته" در سایت معاونت نموده است که مسئولین فنی ملزم به ثبت محصولات خود در آن سامانه واعلام تغییرات واصلاح برچسب می باشند.

معاونت غذا ودارو یزد ضمن تقدیر و تشکر از حضور گرم مسئولین فنی در این همایش واستقبال شایسته در برگزاری این مراسم آرزوی موفقیت و سربلندی را برای کشور عزیزمان ایران در همه عرصه های علمی دارد.