کد خبر : 17160 تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶ ۱۴:۲۸

رئیس سازمان غذا و دارو:

عرضه اپلیکیشن ثبت عوارض دارویی بر روی گوشی های تلفن همراه به زودی عملیاتی می شود

 رئیس سازمان غذا و دارو، از عرضه یک اپلیکیشن قابل نصب روی گوشی تلفن همراه برای گزارش دهی به سامانه عوارض دارویی تا پایان سال جاری خبر داد.به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سازمان غذا و دارو " ایفدانا "، رئیس سازمان غذا و دارو، از عرضه یک اپلیکیشن قابل نصب روی گوشی تلفن همراه برای گزارش دهی به سامانه عوارض دارویی تا پایان سال جاری خبر داد.

 دکتر غلامرضا اصغری رییس سازمان غذا و دارو در مراسم افتتاحیه نخستین کنگره اروپایی آسیایی فارماکواپیدمیولوژی در شیراز، گفت: سالانه حدود ۶ هزار گزارش عوارض دارویی در کشور ثبت می شود که با توجه به جمعیت و میانگین جهانی، رکورد خوبی است.

وی با اشاره به اهمیت موضوع عوارض دارویی، افزود: یکی از نکات مهم در ورود یک دارو به فهرست دارویی کشور، موضوع هزینه-اثربخشی دارو است.

معاون وزیر، مشارکت تیم درمانی در ارائه گزارش از عوارض دارویی را مورد تاکید قرار داد و گفت: این گزارش ها در سیاستگذاری دارویی کمک زیادی می کند.

وی افزود: خوشبختانه زیرساخت های خوبی در بیمارستان های کشور برای ثبت مصرف دارو وجود دارد.

وی با عنوان این مطلب که اطلاعات ما از نسخ تجویزی کامل است، گفت: هم اکنون اطلاعات بیش از ۴۰۰ میلیون نسخه دارویی را در اختیار داریم.

رئیس سازمان غذا و دارو، همچنین به اثربخشی داروها در اقوام مختلف اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه خود بیماران هم گزارش های خوبی از اثربخشی داروها ارائه می دهند، بنابراین می توان موضوع اثربخشی داروها در اقوام و جغرافیای مختلف را مورد توجه قرار داد.

رییس سازمان غذا و دارو از رونمایی یک برنامه نرم افزاری( اپلیکیشن ) قابل نصب بر روی گوشی های تلفن همراه تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: با نصب این نرم افزار، همه مردم می توانند عوارض دارویی را گزارش کنند.

انتهای پیام/