کد خبر : 16788 تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ۱۹:۰۸

مدیر کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو:

تولیدکننده و واردکننده سرمایه های کشور هستند/ پیگیری معافیت تجهیزات پزشکی عام از مالیات ارزش افزوده

مشاور وزیر و مدیر کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت: موضوع تجهیزات در لایحه ارزش افزوده در دست پیگیری است و با مستنداتی که ارایه کرده ایم خواسته ایم که تجهیزات، مواد خام و لوازم یدکی از پرداخت این مالیات معاف شوند. این معافیت برای تجهیزات پزشکی عام است.به گزارش خبرنگار پایگاه خبری سازمان غذا و دارو " ایفدانا "، دکتر رضا مسائلی مشاور وزیر و مدیر کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو در همایش هم اندیشی با شرکتهای تامین کننده تجهیزات و ملزومات پزشکی که در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: کمیته فنی به جای ورود به مصداق ها باید بر اساس معیارها عمل کند. معیارها منتشر می شود و در اختیار شرکت ها قرار می گیرد. تمام مصوبات فراگیر و عمومی کمیته فنی تجهیزات پزشکی بر روی وب سایت اداره کل قرار گرفته است.

وی افزود: آیین نامه ها بازنگری می شود و پیش از انتشار دستورالعمل ها و آیین نامه ها به نظر خواهی شرکت ها گذاشته می شود و پس از تایید انجمن ها و شرکت ها به روز رسانی می شود. این کار ظرف مدت سه ماه آتی انجام خواهد شد و آیین نامه های به روز رسانی شده ملاک عمل قرار می گیرد.

دکتر مسائلی ادامه داد: تولیدکننده و واردکننده سرمایه های کشور هستند. جهان به سرعت در حال پیشرفت است اما ما اینجا گیر حداقل ها هستیم. اگر قرار باشد کشورمان را بسازیم ما و شما باید با هم شروع کنیم. البته شرکت ها جلوتر از دولت هستند اما با مطلوب فاصله داریم. استدعا می کنم در این مسیر حرکت شتابانی داشته باشیم.

وی اظهار داشت: شان و جایگاه تمام شرکت ها ی بخش خصوصی برای ما یکی است. همه شرکت ها ولی نعمت ما هستند و ما تلاش می کنیم مفهوم ولی نعمت بودن شرکت ها را در مجموعه خود رعایت کنیم. 

مشاور وزیر و مدیر کل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو بیان داشت: به هر روی ما جز حاکمیت و ضامن سلامت جامعه هستیم و بازرسی های سفت و محکم خواهیم داشت و با شرکتهایی که در چارچوب حرکت نکنند برخورد می کنیم اما همه شرکت ها برای ما یکسان هستند و شهروتد درجه یک و دو نداریم.

دکتر مسائلی گفت: ما در حوزه تجهیزات پزشکی می توانیم به کار شرکت ها سرعت بدهیم و به ارباب رجوع احترام بگذاریم پس باید این کار را بکنیم. ما از مشاوره عقلایی و تجربی شرکت ها بهره می بریم اما آن کاری را که به عقل و علم و منطق و تجربه درست است انجام می دهیم. 

وی عنوان کرد: مطالبات یک واقعیت موجود است که وزارت بهداشت تلاش می کند بدهی های طرح تحول سلامت به خوبی به سرمنزل سلامت برسد.

  وی اضافه کرد: از آنجا که خریدار و مصرف کننده اصلی تجهیزات پزشکی خود دولت است دریافت مالیات ارزش افزوده از تجهیزات از این جیب به آن جیب است و باعث افزایش قیمت کالای سلامت می شود. 

دکتر مسائلی در پایان گفت: موضوع تجهیزات در لایحه ارزش افزوده در دست پیگیری است و با مستنداتی که ارایه کرده ایم خواسته ایم که تجهیزات، مواد خام و لوازم یدکی از پرداخت این مالیات معاف شوند. این معافیت برای تجهیزات پزشکی عام است.

انتهای پیام/