کد خبر : 16774 تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ۱۲:۲۷

در معاونت غذا و دارو ایلام برگزار شد:

کارگاه نحوه زمان بندی پیاده سازی استقرار نظام مدیریت کیفیت بر استاندارد Iso/Iec 17025:2005

استاندارد سازي آزمايشگاهها در واقع بستر مناسبي جهت استفاده بهينه از تجهيزات، امكانات و نيروي متخصص موجود می باشد و استانداردسازي سبب ايجاد اطمينان و اعتماد نسبت به نتايج آزمون شدهبه گزارش ایفدانا - Ifdana، به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو ایلام با حضور معاون غذا و دارو، مدیر آزمایشگاه کنترل و کارشناسان این حوزه، کارگاه نحوه زمان بندی پیاده سازی استقرار نظام مدیریت کیفیت بر استاندارد Iso/Iec 17025:2005 در محل سالن کنفرانس معاونت غذا و دارو برگزار شد.

در این جلسه دکتر شاهماری، در خصوص اهمیت پیاده سازی استقرار نظام مدیریت کیفیت و تاثیر آن در کیفیت نتایج آزمون سخنانی بیان کرد.

وی گفت: استاندارد سازي آزمايشگاهها در واقع بستر مناسبي جهت استفاده بهينه از تجهيزات، امكانات و نيروي متخصص موجود می باشد و استانداردسازي سبب ايجاد اطمينان و اعتماد نسبت به نتايج آزمون شده، بهره وري آزمايشگاهها را افزايش داده و سبب هدفمند شدن هزينه انجام آزمون مي شود.

در ادامه گارگاه معاون غذا و دارو، در خصوص اهمیت برقراری استاندارد پیاده سازی استقرار نظام مدیریت کیفیت و تاثیر آن در کیفیت نتایج آزمون با کارشناسان آزمایشگاه کنترل غذا و دارو، به بحث و تبادل نظر پرداختند و موانع و چالش های پیش رو را  بررسی نموده و راهکارهای لازم ارائه گردید.

انتهای پیام.