کد خبر : 16770 تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ۱۱:۲۹

مراسم جشن ميلاد پيامبر اكرم (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) به همت معاونت غذا و دارو تهران برگزار شد.

مراسم جشن سالروز ميلاد باشکوه پيامبر اكرم حضرت محمد مصطفی صلی‌الله عليه و آله و سلم و سالروز ولادت حضرت امام جعفر صادق علیه‌السلام در ساختمان شماره 2 دانشگاه علوم پزشکی تهران  برگزار شد.به گزارش خبرنگار ایفدانا به نقل از  روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تهران؛ وحدت و يكپارچگى مسلمانان و لزوم اتحاد بین موحدان و خداپرستان روى زمين، از تعاليم و آموزش‌های اساسى آيين اسلام  محمدی و از اصول فرهنگ قرآنى است.
همچنین تأسی از آئین  اسلام باعث شده تا مقام معظم رهبری نیز همواره بر وحدت و همدلی در همه زمینه‌ها تأکید فرمایند و وظیفه همه مردم ایران نیز حفظ وحدت رویه و تبعیت از رهبر فرزانه نظام جمهوری اسلامی است.
در قرآن كريم با اشاره به آیه «واعتصموا بحبل الله جميعا ولاتفرقوا» در خصوص ضرورت وحدت، يكى از عمده‌ترین و سازنده‌ترین اهداف رسالت رسول اكرم صلی‌الله عليه و آله را تألیف قلوب و ايجاد انس و تفاهم به‌جای خصومت و دشمنى بيان مى‏دارد.
ولادت حضرت محمد (ص)، عطر دل‌انگیز ایمان را به مشام مشتاقان رساند و چشمه‌های جوشان معرفت را در سینه‌ها، جاری ساخت و  کویر جهل و تعصب را به بوستان مِهر و تفکر تبدیل نمود و جهانِ هستی را باوجود مبارک خود، منوّر کرد.
۱۷ ربیع‌الاول سالروز طلوع خورشیدی دیگر، از سلاله پاک رسول‌الله صلی‌الله علیه و آله و میلاد فرخنده ششمین امام معصوم علیه‌السلام است که این میلاد بزرگ و فرخنده را به تمام دوستداران اهل‌بیت علیه‌السلام تبریک و تهنیت گفته و امیدواریم که با بهره‌گیری کافی از مکتب سازنده آن ستارگان درخشان در راستای پاک‌سازی جسم و جان خود از لوث پلیدی‌ها و گناهان گام، برداریم.

به همین مناسبت؛ صبح امروز 14 آذر 96 در محل ساختمان شماره 2 دانشگاه علوم پزشکی تهران  مراسم جشن ميلاد پيامبر اكرم (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع(   با مولودی‌خوانی و پذیرایی از کارکنان و ارباب‌رجوع برگزار و پزیرایی  شد.