کد خبر : 16537 تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ ۱۵:۳۲

معاون غذا و دارو ایلام اقدامات انجام شده را بعد از وقوع زلزله تشریح کرد

دکتر شاهماری اقدامات انجام شده توسط معاونت غذا و دارو را در مواجهه با حادثه غمناک زلزله در استان ایلام و کرمانشاه تشریح کرد.به گزارش ایفدانا - Ifdana، به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو ایلام:  

دکتر شاهماری اقدامات انجام شده توسط معاونت غذا و دارو را در مواجهه با حادثه غمناک زلزله در استان ایلام و کرمانشاه تشریح کرد.

معاون غذا و دارو گفت: دقایقی بعد از وقوع زلزله توسط معاونت غذا و دارو جهت مواجهه با پیامدهای احتمالی بعد از زلزله اقداماتی به شرح زیر صورت گرفت.

  1. بررسی کلیه واحدهای ارائه خدمات داروئی اعم از دولتی و خصوصی از نظر میزان آسیب و چگونگی ارائه خدمات در شب حادثه، در بررسی های انجام شده فعالیت داروخانه های بیمارستانی و داروخانه های شبانه روزی به صورت مطلوب در حال ارائه خدمات بودند.
  2. وضعیت موجودی داروهای حیاتی داروخانه های بیمارستانی کنترل شد و موارد کمبود داروئی با همکاری شرکت های توزیع دارو در داخل استان مرتفع گردید.
  3. در شب حادثه به صورت تلفنی با معاون غذا و دارو کرمانشاه ارتباط برقرار شد و آمادگی این معاونت جهت ارسال نیرو، دارو و مواد غذائی و بهداشتی به مناطق زلزله زده اعلام شد.
  4. جلسه ستاد بحران در محل فوریت های پزشکی انجام شد.
  5. روز بعد از حادثه بازدید مجدد از بخش خدمات داروئی بیمارستان های امام خمینی(ره) و شهید مصطفی انجام گرفت.
  6. یک محموله دارو و تجهیزات پزشکی مورد نیاز به همراه تیم اعزامی دانشگاه به کرمانشاه ارسال شد.
  7. با شرکت های داروئی لرستان و اهواز جهت آمادگی برای کمک رسانی در صورت بروز بحران هماهنگ شد.
  8. با هماهنگی به عمل آمده با شرکت های تولید مواد غذائی داخل استان امکان ارسال 16000 بطری آب معدنی و یک کامیون کیک و بسکویت به منطقه ارسال شد.
  9. تدارک یک محموله مواد غذائی شامل کنسرو، بسکویت، آب معدنی و ... جهت ارسال در تاریخ 24/8/1396 در دست اقدام می باشد.