کد خبر : 16498 تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۱۰:۱۴

دکتر عبدی درجلسه اضطرای با شرکتهای توزیع دارو و تجهیزات پزشکی بیان کرد:

تلاش برای رفع کمبود شدید دارو و تجهیزات پزشکی در شهرهای زلزله زده کرمانشاه

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه درجلسه اضطرای با شرکتهای توزیع دارو و تجهیزات پزشکی گفت: با آغاز عملیات آوار برداری هر لحظه نیاز به دارو و تجهیزات و ملزومات پزشکی برای امدادرسانی به آسیب دیدگان زلزله بیشتر می شود.به گزارش ایفدانا از کرمانشاه؛ دکتر امید عبدی در جلسه ای با شرکتهای توزیع دارو و تجهیزات پزشکی که به صورت اضطراری در  در معاونت غذا و دارو برگزار شد از کمبود شدید دارو و ملزومات پزشکی خبر داد و گفت: در برخی از شهرهای استان کرمانشاه میزان خسارات جانی و مالی بسیار زیاد است و این امر استان کرمانشاه را به حالت بحران درآورده است. همچنین به دلیل آسیب دیدن برخی از بیمارستانها از جمله تخریب 70 درصدی بیمارستان شهدای سرپل بسیاری از تجهیزات این بیمارستان خراب شده و قابل استفاده نمی باشد.

وی گفت: از ساعات اولیه امدادرسانی معاونت غذا و دارو با هماهنگی و همکاری شرکت های توزیع دارو از جمله رازی، داروپخش و البرز، از محل دپو استانی شرکت های توزیع شروع به ارسال نیازهای دارویی و ملزومات مصرفی به مناطق آسیب دیده کردند که با آغاز عملیات آواربرداری و امداد گسترده و زیاد شدن آمار مصدومان متاسفانه داروهای مورد نیاز در انبار شرکت ها تمام شده و نیاز است که این اقلام از مرکز و سایر استانها تامین شود.

دکتر عبدی خاطرنشان ساخت: کمبود داروهایی از قبیل واکسن کزاز، انواع سرم و آمپول های هپارین ، آلبومین، اپی نفرین و پتاسیم کلراید از جمله این نیازها می باشد.

وی عنوان کرد: کمبود تجهیزاتی از قبیل تخت بیمارستانی ، دی سی شوک، مانتیور و ملزومات مصرفی شامل انواع آتل ، کچ معمولی و گچ فایبرگلاس، آنژیوکت و چسب لکوپلاس، نخ بخیه، ولباند، پنبه و گاز استریل دیده می شود.

دکتر عبدی از حضور به موقع شرکتهای توزیع دارو و ملزومات پزشکی که از ساعات آغازین زلزله اقدام به تهیه دارو و ملزومات مورد نیاز نموه اند قدردانی کرد و افزود این زلزله متاسفانه موجب خسارات شدید مالی و جانی به هموطنان ما در استان کرمانشاه شده است که وظیفه همه ما کمک و امداد رسانی بموقع به عزیزان آسیب دیده می باشد.

انهتای پیام/