کد خبر : 16495 تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۹:۴۹

مدیر کل فرآورده ای غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو:

سازمان غذا و دارو پیشرو در مبارزه با قاچاق کالا است

مدیر کل فرآورده ای غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، این سازمان را از سازمانهای پیشرور در مبارزه با قاچاق کالا برشمرد.به گزارش ایفدانا -  به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان، دکتر بهروز جنت در گفتگو با روابط عمومی معاونت غذا  و داروی دانشگاه با اشاره به اینکه سازمان غذا و دارو مسئول مستقیم مبارزه با قاچاق نیست  گفت: این سازمان به علت اینکه بعضی از محصولات قاچاق در حیطه سلامت قرار می گیرد و به سلامت مردم آسیب می رساند، مبارزه با پدیده را از اصول کاری خود قرار داده است.

 وی به پیشرو بودن سازمان غذا و دارو در مبارزه با قاچاق اشاره کرد و افزود: وزارت بهداشت از بقیه سازمانها حتی از سازمانهای مسئول مبارزه با قاچاق به منظور حفظ سلامت مردم در اجرای همه بندهای آن جلوتر است.

 دکتر جنت، به ضعیف بودن آموزش و اطلاع رسانی عمومی  در این حوزه اشاره و اظهار کرد: تلاش سازمان غذا و دارو و دیگر دانشگاههای علوم پزشکی بیش از پیش در حوزه آموزش و اطلاع رسانی خواهد بود و با استفاده از توان رسانه های جمعی و دیگر ابزارهای آموزشی سطح سواد سلامت جامعه را ارتقاء خواهد داد.

وی نظام رهگیری، ردیابی محصولات سلامت محور را از مهمترین اتفاق در حوزه مبارزه با قاچاق بیان کرد و افزود: نظام رهگیری و ردیابی به منظور رعایت موازین بهداشتی جزء اصول کالاهای سلامت قرار گرفت که خود ابزاری برای مبارزه با قاچاق است.

 مدیر کل فرآورده ای غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو از مردم خواست، نخست به منظور حفظ سلامتی و بعد حفظ اشتغال و منافع مالی خودشان از این ابزار استفاده کرده و از این طریق به محصولات قاچاق نه بگویند.