کد خبر : 15149 تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۱۷

در معاونت غذا و دارو گلستان:

در راستای خدمت به بیماران سرطانی و صعب العلاج

سامانه تحویل داروهای مخدر به بیماران سرطانی و صعب العلاج در جهت کمک به رفاه حال بیماران سرطانی در معاونت غذا و دارو گلستان راه اندازی شد.به گزارش خبرنگار ایفدانا و به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو گلستان، دکتر اکرم نوده شریفی مسئول اداره نظارت بر داروهای تحت کنترل معاونت غذا و دارو از معرفی و راه اندازی سامانه تحویل داروهای مخدر به بیماران سرطانی و صعب العلاج خبر داد.

وی اظهار داشت: سامانه مذکور یا هماهنگی و پیگیری مسئولان به سیستم اداره ثبت احوال، بمنظور تشخیص هویتی اتصال گردیده که از مزایای این سیستم می توان به صورت آنلاین فعال یا غیر فعال بودن بیمار (در قید حیات بودن یا فوت) اشاره نمود.

مسئول اداره نظارت بر داروهای تحت کنترل تأکید کرد: با این سامانه بیماران می توانند مبالغ دارویی خود را از طریق دستگاه پوز به سامانه بیماران و متصل به حساب جاری دانشگاه پرداخت نمایند و پرداختهای سنتی و دستی جمع آوری شده است. يكي ديگر از مزاياي اين سامانه اين است كه از طريق كد ملي مشخص مي كند كه بيمار حاضر در جايي خارج از سيستم (مثلاً مراكز ترك اعتياد درسطح استان ) دريافت دارو دارد كه دراين صورت ضمن اطلاع رساني به بيمار درصورتي وي مي تواند تحت اين سامانه داروي مخدردريافت نمايد كه قطع درمان درمحل ديگر خارج از اين سيستم را داشته باشد تابتواند درسامانه بيمارثبت وفعال گردد.

همچنین شایان ذکر است نرم افزار فوق امکان گزارش گیری های مختلف، با توجه به نیاز مجموعه را خواهد داشت.

انتهای پیام/