کد خبر : 15140 تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۲۶

در استان آذربایجان غربی:

بازدید سرزده معاون غذا و داروی ارومیه از واحدهای تولید مواد غذایی شمال استان آذربایجان غربی

در این بازدید دکتر حسن ملکی‌نژاد معاون غذا و دارو به همراه تیم کارشناسی با حضور در واحدهای تولید مواد غذایی شهرستان ماکو، از روند تولید و سلامت محصولات غذایی تولیدی شمال استان آذربایجان غربی به صورت سرزده بازدید نمودند.به گزارش ایفدانا - Ifdana

معاون غذا و داروی ارومیه به صورت سرزده از واحدهای تولید مواد غذایی شمال استان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و داروی آذربایجان غربی:

در این بازدید دکتر حسن ملکی‌نژاد معاون غذا و دارو و مهندس قادر حاجی قلیزاده مدیر نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی معاونت غذا و داروی استان آذربایجان غربی به همراه تیم کارشناسی عصر روز چهارشنبه مورخ 4/5/96 با حضور در واحدهای تولید مواد غذایی شهرستان ماکو، از روند تولید و سلامت محصولات غذایی تولیدی شمال استان آذربایجان غربی به صورت سرزده بازدید نمودند.

دکتر ملکی نژاد هدف از این بازدید را نظارت بر نحوه عملکرد واحدهای تولیدی تحت پوشش و بررسی حضور موثر و به موقع مسئول فنی، مواد اولیه مصرفی، نحوه تولید و بسته بندی، نحوه نگهداری کالا در شرایط مناسب، انبار مواد اولیه و... عنوان کرد.

معاون غذا و داروی استان آذربایجان غربی گفت: مواد غذایی از اساسی‌ترین نیاز بشر است و در اختیار داشتن مواد غذایی کافی و سالم جز حقوق مسلم آحاد جامعه بوده و به طور قطع تاثیر جدی در سلامت جامعه دارد.

وی در حاشیه این دیدار گفت: در راستای سیاست‌های سلامت محور سازمان غذا و دارو و با توجه به برنامه‌های کلان کشور از جمله افق چشم انداز 1404، سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری در خصوص سلامت مواد غذایی و برنامه پنجم و ششم توسعه، توجه ویژه به حوزه سلامت مواد غذایی از اهمیت ویژه برخوردار است و داشتن مواد غذایی سالم، اصلاح الگوی مصرف و داشتن سبد غذایی سالم و کافی در دستور جدی دولت و سازمان غذا و دارو است.

دکتر ملکی‌نژاد خاطر نشان کرد: تلاش‌هایی در این حوزه صورت گرفته که با ظرفیت‌هایی که وجود دارد بتوانیم با ارتقاء کیفیت محصولات تولیدی و افزایش صادرات محصولات تولیدی داخل استان، حضور خود را در بازارهای بین المللی بیشتر کنیم.

لازم به ذکر است در این بازدید از کلیه قسمت‌های واحدهای تولیدی بازدید و از نزدیک در جریان نحوه تولید محصولات و نیز برخی مشکلات موجود در روند کاری کارخانجات قرار گرفتند و پیشنهادات اصلاحی و بهبودی را در زمینه ارتقاء سلامت و کیفیت محصولات تولیدی ارائه کردند.