کد خبر : 15075 تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۵۶

در معاونت غذا و داروی ارومیه:

برگزاری دوره آموزشی ویژه کارشناسان نظارت بر مواد غذایی منطقه آزاد ماکو در ارومیه

این دوره آموزشی با حضور معاون غذا و دارو، مدیر نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی استان و جمعی از کارشناسان منطقه آزاد ماکو در محل سالن شورای این معاونت برگزار شد.به گزارش ایفدانا - Ifdana از روابط عمومی معاونت غذا و داروی ارومیه:

این دوره آموزشی با حضور معاون غذا و دارو، مدیر نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی استان و جمعی از کارشناسان منطقه آزاد ماکو در 28 تیر ماه سال جاری در محل سالن شورای این معاونت برگزار شد.

دکتر ملکی نژاد معاون غذا و داروی استان آذربایجان غربی در ابتدای این جلسه ضمن مهم دانستن جایگاه کنترل و نظارت‌های کارشناسی در حوزه سلامت محصولات سلامت محور، بر لزوم نظارت دقیق در حوزه سلامت محصولات خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی، دارویی و تجهیزات پزشکی تاکید کرد. 

در ادامه این جلسه کارشناسان با تجریه معاونت غذا و داروی استان آذربایجان غربی در زمینه آشنایی با اصول بازرسی و نظارت بر واحدهای تولیدی مواد غذایی و بهداشتی، اصول صحیح نمونه برداری، سامانه ttac، سامانه بازرسی و نحوه گشایش و ترخیص، نحوه بازرسی در سطح عرضه و برخورد با محصولات قاچاق، آشنایی با مجوزهای بهداشتی محصولات تولیدی، ضوابط برچسب گذاری محصولات و... به ارائه مطالب پرداختند.