کد خبر : 14909 تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ ۱۵:۲۵

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهوازدر دومین جلسه ستاد توزیع دارو تاکید کرد؛

مشکل اقتصاد داروخانه ها جدی است، در صورت عدم پرداخت مطالبات داروخانه توسط بیمه ها، استان دچار بحران دارویی می شود+ عکس

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهوازدر دومین جلسه ستاد توزیع دارو تاکید کرد: مشکل اقتصاد داروخانه ها جدی است، در صورت عدم پرداخت مطالبات داروخانه توسط بیمه ها، استان دچار بحران دارویی می شود.به گزارش ایفدانا - Ifdana، به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی اهواز، دکتر حسین برزگر معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز، امروز در دومین جلسه ستاد توزیع دارو که با حضور اعضای ستاد، مدیران شرکت های پخش دارویی استان و انجمن داروسازان خوزستان برگزار شد، گفت: امسال 8 برنامه اختصاصی برای معاونت غذا و داروی اهواز تعریف کرده ایم که این برنامه ها علاوه بر برنامه هایی است که در تکالیف مشترک کل کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه اجرای صحیح این برنامه ها باعث خدمت دارویی شایسته و بهتر به مردم می شود، اظهار کرد: این برنامه ها در راستای  تحقق اقتصاد مقاومتی است.

دکتر برزگر با اشاره به راه اندازی سامانه سپرد(سامانه پایش رطوبت و دما)، گفت: این سامانه ملی است که توسط همکاران فناوری اطلاعات غذا و داروی خوزستان با همکاری اداره کل دارو و فناوری اطلاعات سازمان غذا و دارو در راستای اقتصاد مقاومتی برای حفظ، سلامت و تضمین ایمنی کالاهای سلامت در استان خوزستان در سه فاز به نتیجه خواهد رسید.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز ادامه داد: این سامانه می تواند پایش دما را به شکل آنلاین در تمام مراحل توزیع دارو از محل شرکت پخش تا زمان رسیدن به داروخانه و در داروخانه را نشان دهد.

دکتر برزگر افزود: همچنین این سامانه می تواند به صورت آنلاین به مدیران شرکت و مسئولان فنی و پخش در هر زمان اطلاعات دمایی را بدهد و در صورت خاموش بودن یخچال یا ایجاد اختلالات دمایی در وسیله حمل دارو از قبیل خودرو، انبار دارو و یخچال و .. در اسرع وقت با زدن آژیر و ارسال پیامک این موضوع را به مسئولان مربوط گزارش می دهد.

دکتر برزگر در ادامه به نیاز سرمایه گذاری در حوزه  تولید دارو در استان خوزستان اشاره کرد و گفت: با توجه به وجود دانشکده داروسازی، منابع علمی در زمینه دارو و وجود سرمایه گذارخارجی و داخلی در استان جای خالی تولید دارو در این استان به شدت احساس می شود.   

وی همچنین در ادامه افزود: علاوه بر تامین نیاز  داروهای کشور امکان صادرات دارو با توجه به شرایط مرزی استان وجود دارد و می توانیم علاوه بر تولید ملی به اشتغال استان کمک نماییم.

دکتر برزگر همچنین از پیگیری جهت راه اندازی شهرک تولید فراورده های سلامت در استان خوزستان خبر داد و گفت: احداث این شهرک در خوزستان ضروری است و می بایست جهت بهره مند شدن استان خوزستان از دوران پسا برجام فعال تر عمل کرد.

این مقام مسئول همچنین از راه اندازی سامانه مساعدت مالی به بیماران صعب العلاج در بستر HIX با همکاری سازمان غذا و دارو در استان خوزستان خبر داد و افزود: با راه اندازی این سامانه کمک شایانی به بیماران صعب العلاج خواهد شد.

وی در این جلسه به اقتصاد داروخانه ها اشاره کرد و گفت:با توجه به شرایط خاص استان خوزستان از جمله ریزگردها و گرمای بی سابقه اخیر که تاثیر مستقیم بر اقتصاد داروخانه ها گذاشته است از سازمان های بیمه گر در سطح ملی با دیر کرد پرداخت مطالبات داروخانه ها تامین دارو با بحران مواجه کرده اند ضمن قدرانی از مسولان بیمه در سطح استان خواستار توجه مسولان کشوری در این زمینه شد.

 

photo_۲۰۱۷-۰۷-۱۷_۱۳-۲۴-۳۲photo_۲۰۱۷-۰۷-۱۷_۱۳-۲۴-۲۲

انتهای پیام/