کد خبر : 14903 تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ ۱۲:۱۵

یزد:

یکسال حبس برای مدیر عامل یک واحد تولید و بسته بندی سبزی

مدیر عامل یک واحد بسته بندی  سبزیجات به دلیل جعل علامت وزارت بهداشت روی محصولات خود و استفاده غیر مجازاز لوگوی سازمان غذا و دارو بر روی محصولات و تولید و توزیع به یکسال حبس محکوم شد.

 به گزارش ایفدونا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد با توجه به گزارشات واحد حقوقی مدیر عامل یک واحد بسته بندی  سبزیجات که به دلیل جعل علامت وزارت بهداشت روی محصولات خود و با توجه به عدم اعتبار پروانه ساخت و استفاده از لوگوی سازمان غذا و دارو به صورت غیر مجاز بر روی محصولات و تولید و توزیع در سطح عرضه و شکایت شبکه بهداشت شهرستان یزد  به دادگستری معرفی شده بود ، به یکسال حبس محکوم شد.

 دکتر رضا مورکیان مدیر نظارت بر مواد غذایی وبهداشتی  ضمن بیان گزارش فوق افزود :لازم به ذکر است واحدهای تولیدی در صورتی مجاز به فعالیت و استفاده از شماره پروانه بهداشتی ساخت و لوگوی سازمان غذا ودارو می باشند که پروانه آنها دارای اعتبار باشد در غیر اینصورت برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

 وی ادامه داد : واحدهای تولیدی یکماه قبل از انقضا پروانه ساخت باید نسبت به درخواست و تکمیل مدارک جهت تمدید پروانه اقدام نمایند و در صورت عدم تایید ملزم به جمع آوری محصولات در سطح عرضه می باشند.

مدیر نظارت بر مواد غذایی و بهداشتی یزد با  توجه به راه اندازی سامانه استعلام پیامکی پروانه های بهداشتی در استان یزد گفت: شهروندان می توانند در خصوص محصولات مواد غذایی وبهداشتی تولیدی در استان یزد که با کد 35 شروع می شود با استفاده از سامانه 100025350007 نسبت به صحت و سقم پروانه های بهداشتی با ارسال شماره پروانه ساخت با فرمت 35/12345 به سامانه مذکور توسط پیامک اقدام نمایند.